תערוכת בוגרים | מגמת אמנות "נופי הבשור"

28.7.2017 – 7.7

כמדי שנה בחודש יולי, עם סיום שנת הלימודים, המתכונות, הבגרויות ומסיבות הסיום, אנו פותחות תערוכה בגלריה של בוגרי מגמת האמנות שלנו בתיכון האזורי "נופי הבשור". תערוכה זו הפכה עם השנים לחביבת הקהל, הזדמנות להציץ לעולמם של בוגרי ביה"ס, נערים על סף גיוסם לצבא. הזדמנות להבין מה מעניין אותם, מה מעסיק את עולמם ולפגוש את שפתם הייחודית באמצעות עולם האמנות. השנה מציגות בגלריה שמונה נערות, פרויקטים שעבדו עליהם לאורך כל שנת הלימודים.

זיו דואני (ניר יצחק) מציירת בגירי פסטל יבש ופחמים מראה פנורמי של רחוב בדרום תל אביב, עם נערים שצילמה שם, כחלק מעבודה התנדבותית שם בקיץ. הדמויות הופכות לצלליות והדגש עובר לרחוב הדל, האפרורי והמוזנח.

שוהם ביטון (מבטחים) מציירת בצבעי שמן נופים קסומים, רחוקים, על מצע של קופסאות נעליים, בשמים, קרמים. הנופים היפים הופכים למוצר צריכה, כסוג של פיתוי, כאמצעי מכירה.

תמר ויצמן (עין הבשור) מציירת על עלים, שעברו תהליך של שימור, נופים ישראליים. היא יוצרת מתח בין הטבע הנצחי לבין העלה הרגעי, הנועד לקמילה, מנסה לאחוז בנוף שלא יתקלקל ויישאר לנצח על העלה המשומר.

מיה גודמן (ניר יצחק) יוצרת סדרת פורטרטים של חיות מדבריות בטכניקה של דבק פלסטי וחול. הנחש, הזאב, היעל והנשר מעוצבים מהחול המדברי שמהווה את הסביבה הטבעית שלהם.

ניב שחורי (בארי) פיסלה ילדה העומדת בכניסה לשער הקיבוץ ומביטה לאחור לעבר כביש היציאה. לבדה, נקרעת בין ללכת או להישאר, בין אבא שעזב לאמא שנשארה.

קורל כהן (דקל) בציורי פחם גדולי ממדים, מתארת חמישה מצבים של התמודדות עם אובדן אדם יקר: הלם, תקווה, כעס, הכחשה וקבלה. היא מתמקדת בהבעות פניה של נערה, המעבירים את סערת הרגשות.

דריה בכר (סופה) מציבה יער, גזעים היוצאים מהרצפה ונקטעים בתקרה, עשויים רשת לולים, חלולים ושקופים. בכך היא מעלה שאלות על יחס האדם לטבע, על התעייה ביער, הנסתר בעצמו, נוכח ונעדר בו זמנית.

רוני לוי (עין הבשור) פיסלה סצנה בה שתי דמויות בגודל אמיתי מגבס מחכות ליד ספסל ציבורי בתחנת רכבת, מנוכרות זו לזו ואנונימיות. היא מצביעה על תופעה של הסתגרות וחוסר רצון לתקשר עם הזולת.

לא כל עבודות בוגרות המגמה מוצגות בתערוכה זו, חלקן נבנו למקום, בתוך סדנת האמנות, ולא ניתן היה להעבירן. המעבר לחלל הגלריה בבארי שינה את ההצבה המקורית, אך עדיין ניתן להתרשם מהעבודות היפות והמושקעות גם כאן.

חזרה