תערוכת בוגרים | מגמת אמנות "נופי הבשור"

30.7.2016 – 8.7

שוב , כבכל שנה, עם סיום הלימודים ופתיחת עונת הקיץ, אנו פותחים תערוכת קיץ רעננה של בוגרי מגמת האמנות, הקולנוע והמוסיקה בביה"ס "נופי הבשור". הזדמנות פז להביא לציבור הרחב מעט מהעשייה המתרחשת בתוך כתלי בית הספר, הזדמנות להיחשף למגוון היכולות, הדעות, העיסוקים והנושאים שמטרידים את הנוער שלנו.

אז מה מוצג השנה?

זיו כהן (בארי) בנתה מכונית מרוץ מנייר בגודל כמעט טבעי, חומר עדין המתקמט ונמעך, שמהווה ניגוד למתכת החזקה ממנה בנויה מכונית אמיתית. היא מביאה לכדי גיחוך את תחושת האקסטרים, המהירות, התחרותיות, והגבריות, ומתיזה בוץ על רצפת וקירות הגלריה הלבנים.

יעל בורשטיין (בארי) מעצבת רחוב שכולו מולבן וקפוא ומנוכר, לבד מן הפרחים באדניות, הדשא שגדל בין חריצי המדרכה והאור הבוקע מהחלונות. ניגוד בין חיים למוות, בין עצב לשמחה.

הילה כספי (מגן) יוצרת מבנה של גשר העשוי מענפים וזרדים. נוכחותו של המקום הפראי, הלא מתורבת שאינו נגוע ע"י האדם.

דניאל אולשנצקי (גבולות) מציירת סדרה של שישה ציורים בצבעי שמן , הנובעים מהלא מודע שלה, לרוב אלו סיוטים או חלומות שחזרו על עצמם הרבה פעמים בחייה והיא הולכת איתם.

אריאנה סוירזנסקי (ניר יצחק) מציבה מקבץ של ציורי אקוורל אותם ציירה מתוך צילומיה בטיוליה בארץ ובעולם. בציורים דגש על נקודת מבטה האישית אל מול הנוף.

יסמין כהן (צאלים)מציירת שלוש דמויות בגודל טבעי, כשכל דמות מורכבת מחיבור של חלקי גוף של אנשים שונים, שיוצר מראה מפלצתי. ביצירתה היא מבקרת את אידיאל היופי. היציאה מתוך קולאז' מדמה הרכבה גנטית וניתוחים פלסטיים.

בחלל ההקרנה מוצג סרטו של מתן זנזורי, "לצעוד אל החיים", סרט העוסק בלחץ הבגרויות והלימודים על נער מתבגר וביחסיו עם הוריו. הסרט זכה במקום הראשון השנה בין סרטי הבוגרים בארץ.

בפתיחה ינגן הרכב ג'ז של נערי כפר המוזיקה והאמנויות "ביכורים", Dizzy Quartet, בקלידים, גיטרה, בס, ותופים.

 

 

זיוה ילין- אוצרת ראשית ומנהלת הגלריה

סופי ברזון מקאי- אוצרת משנה ומפיקה

חזרה