מתן ליברמן ובוגרי מגמת קולנוע בית ספר "הבשור"

3.9.2005 – 13.8

שתי תערוכות מוצגות בגלריה בבארי, שתיהן תערוכות קיץ, של אנשים צעירים בתחילת דרכם, בני האזור שלנו.

מתן ליברמן, בן 19 מקיבוץ גבים, מציג בחלל הגדול רישומים. מתן מפליא לרשום בעטים. הוא רושם דיוקנים עצמיים ואחרים, דמויות שלקוחות מעולם הקומיקס והאנימציה, חייזרים ועב"מים ושאר יצורים פרי דמיונו, כשהוא מושפע גם מתולדות האמנות, מרישומי מיכלאנג'לו עם אנטומיה מוגזמת של הגוף האנושי. דויד הוא סמל עבורו ומקור השראה.

על הקירות סביב גודש של רישומים וציורים ממוסגרים. כל ציור מכיל כמות עצומה של דמויות במצבים שונים ובפעילויות שונות. רקע שחור כבד, עשוי כולו משרבוט צפוף בעט פיילוט, מאחד את הדמויות ואוחז בהן ביחד. שנתיים של עבודה יומיומית קדחתנית הניבה את התערוכה הזאת, תערוכה ראשונה למתן.  הקיר בכניסה מצופה ברישומיו , עשרות דפים עם שרבוטים ביד בטוחה ובכישרון נדיר.

 בחלל הוידיאו מציגים בוגרי מגמת הקולנוע ב"הבשור" את סרטיהם. "רבות הדרכים" מספר על שלושה שנתקעו באמצע שומקום וביחד הם עוברים מסע לגילוי עצמי ועוזרים זה לזה למצוא את הדרך.

"חייל של אבא" מביא את הקונפליקטים ביחסי אם, ששכלה את בעלה במלחמה, ובנה שמבקש ללכת ליחידה קרבית בעקבות אביו.

הסרטים מעלים בעיות שמעסיקות את בני הנוער, ועשויים באופן מקצועי ככל האפשר. כל הכבוד למגמת הקולנוע ב"הבשור", שכידוע לכם (או לא) גם תלמידי "מעלה הבשור" הצטרפו אליה, במסגרת "אשכול מגמות"- שיתוף הפעולה בין שני בתי הספר. נאחל לקולנוענים הצעירים הצלחה בהמשך הדרך.

חזרה