חודש פרפורמנס | דניאל פישר ויהל עדן | רז גמא וטל אלפרשטיין

19-20.10.2017

ביום חמישי 19.10 דניאל פישר ויהל עידן, במופע"Temporary", בגלריה, משחקים תפקיד של  טרובדור, מביאים סיפורים, עלילות של זרות וקירבה, אהבות, מעברים ונדודים, בליווי מוסיקה ושירה. דניאל פישר היא אמנית רב תחומית ומוזיקאית  בוגרת תכניות התואר הראשון והשני באקדמיה לאומנות ועיצוב, בצלאל. זכתה במלגות לאמנים צעירים מצטיינים של אוניברסיטת  YALE ובמספר פרסים (פרס מנדל לאומנות , פרס אמן מורה ממשרד התרבות והספורט וקרן רבינוביץ' לפרויקטים מיוחדים בשיתוף עיריית תל אביב).  בשנתיים האחרונות יחד עם יהל עידן כתבה ויצרה את מופעם Temporary – אתו הופיעו ברחבי הארץ בסדנאות האומנים, תאטרון החאן, פסטיבל נשים יוצרות , גן החשמל ועוד. מופעם של דניאל פישר ויהל עידן הוא כל כולו מוזיקה וסיפורים – להיות לכם לטרובדור שהיה עובר ושב בין מקומות ומביא עלילות של זרות וקירבה. במופעם דניאל ויהל מספרים על הנדידה המתמידה של זמננו, ועל מעברים בין אנשים, בין אהבות, בין בתים וקירות גבס מתפרקים. בתוכו הם יוצרים מעין עיר מקלט מדומה וזמנית המזמינה אתכם להיכנס פנימה.

בשישי ה-20.10, יתקיימו בגלריה וברחבה שני מופעי פרפורמנס אחד אחרי השני.

טל אלפרשטיין, בוגרת בצלאל, וכעת סטודנטית לתואר שני בקולנוע באוניברסיטת תל אביב. מאז שסיימה את לימודיה, עוסקת בעיקר בפרפורמנס, והציגה עבודות בישראל ובעולם.
עבודותיה עשויות מפעולות יומיום- הליכה, ישיבה, דיבור, אינטראקציה, המהוות פלטפורמה לשאלות רחבות יותר כגון- דפוסי התנהגות אנושית, קשרים בין גוף-זהות-היסטוריה, ומהי אמנות חיה. טל תציג שלושה מיצגים קצרים: מיניאטורה, מקל-שפתיים, והילוך איטי. 
שלוש עבודות מיצג קצרות, שכל אחת מהן היא משפט פואטי על האינטימיות הנוצרת בין הקהל לבין המופיעה. העבודות יוצרות חיבור בין פעולות יומיומיות לבין מקומות של הפשטה- צורנית או לירית.

רז גמא יציג בגלריה את עבודתו "רסטורציה לכסא שלא היה". רז גמא, בוגר המחלקה לאמנות בבצלאל 2009, במיצג חדש ומיוחד לחלל הגלריה בבארי, בונה, מפרק ומשחזר. מופע שמורכב מבניית פרספקטיבה והקמה פיסולית במקום, בזמן האירוע. טיפול בחלל התצוגה כמו על שולחן העריכה הקולנועי, המתלכד לרגע של הארה.רז גמא שם דגש על תהליך העבודה בזמן אמת לעיני הצופים. מייצר קשב באמצעות מבטים, מזמין אנשים מהקהל לתוך המבנה שיוצר, מקרין וידיאו ומשתמש בשירת חברי "מקהלת החנות" כפסקול לפרפורמנס. חומרי בנייה, קרשים, אלמנטים פיסוליים, וידיאו ואנשים הם מרכיבים פעילים ביצירתו.

 

 

חזרה