חודש פרפורמנס | 19.10.2017 | דניאל פישר ויהל עדן | Temporary

דניאל פישר ויהל עידן, במופע"Temporary", בגלריה, משחקים תפקיד של  טרובדור, מביאים סיפורים, עלילות של זרות וקירבה, אהבות, מעברים ונדודים, בליווי מוסיקה ושירה.

דניאל פישר היא אמנית רב תחומית ומוזיקאית  בוגרת תכניות התואר הראשון והשני באקדמיה לאומנות ועיצוב, בצלאל. זכתה במלגות לאמנים צעירים מצטיינים של אוניברסיטת  YALE ובמספר פרסים (פרס מנדל לאומנות , פרס אמן מורה ממשרד התרבות והספורט וקרן רבינוביץ' לפרויקטים מיוחדים בשיתוף עיריית תל אביב).  בשנתיים האחרונות יחד עם יהל עידן כתבה ויצרה את מופעם Temporary – אתו הופיעו ברחבי הארץ בסדנאות האומנים, תאטרון החאן, פסטיבל נשים יוצרות , גן החשמל ועוד. מופעם של דניאל פישר ויהל עידן הוא כל כולו מוזיקה וסיפורים – להיות לכם לטרובדור שהיה עובר ושב בין מקומות ומביא עלילות של זרות וקירבה. במופעם דניאל ויהל מספרים על הנדידה המתמידה של זמננו, ועל מעברים בין אנשים, בין אהבות, בין בתים וקירות גבס מתפרקים. בתוכו הם יוצרים מעין עיר מקלט מדומה וזמנית המזמינה אתכם להיכנס פנימה.

המופע מתקיים במסגרת חודש הפרפורמנס בגלריה בבארי. בתכנית החודש:

19/10 19:45 דניאל פישר ויהל עידן, במופע"Temporary", בגלריה, משחקים תפקיד של  טרובדור, מביאים סיפורים, עלילות של זרות וקירבה, אהבות, מעברים ונדודים, בליווי מוסיקה ושירה.

20.10 – 19:30 – טל אלפרשטיין בגלריה וברחבה תופיע בשלושה מיצגים קצרים: מיניאטורה, מקל-שפתיים, והילוך איטי. עבודות מיצג קצרות, שכל אחת מהן היא משפט פואטי על האינטימיות הנוצרת בין הקהל לבין המופיעה.

             20:10 – רז גמא בגלריה, "רסטורציה לכסא שלא היה". במיצג החדש רז בונה, מפרק ומשחזר. מופע שמורכב מבניית פרספקטיבה והקמה פיסולית. טיפול בחלל התצוגה כמו על שולחן העריכה הקולנועי, מתלכד לרגע של הארה

26.10 – 20:00, עדינה בר און הרצאה על יצירתה במועדון. עדינה היא חלוצת אמני המיצג בישראל, עוד בטרם היה לסוג זה של עשייה שם וזהות.

בר און החלה במפעל חייה לפני 45 שנים במופע הראשון שלה, בהיותה סטודנטית ב"בצלאל" במחלקה ללימודי אמנות. הייתה זו ראשית לדרך חיים שבאה בתגובה לאי נחת מן הציור ולחיפוש צורות ביטוי חדשות, בין השאר ישירות יותר, עיסוק במקומו ובתפקידו של האמן בחברה.

27.10 – 19:45, ג'וזף שפרינצק, "ציורי מילים" בגלריה. שפרינצק הוא אמן סאונד, מיצג ומופע בין-תחומי שעובד בצורה ייחודית עם קול ושפה. במופע יציג שתי סדרות של תמונות קוליות: חיות ומקומות.

3.11 – 20:00 , אורי לוינסון ועדיה גודלבסקי, "סראונד", בגלריה. המיצג נוצר מתוך מפגש בין בני הזוג, מפגש יצרים של מוסיקאית ושל אמן פלסטי בו הם מנסים לחוות יחסי אמון והתמסרות ולחבר בין הנשמע לנראה ובין הפנים והחוץ. התהליך כולו מתהווה מול קהל, ותוך כדי פעולה נוצר דימוי חדש המפיק מתוכו מרחב סאונד חדש. 

הקהל מוזמן לבוא, להשתתף, לחוות ולהנות ממדיום אמנות אחר, פחות מוכר ומאתגר.